Adresa ulice E. Votočka
543 71 Hostinné
       Po - Pá: 9-12:00 / 14-17:00 Telefon +420 724 937 711
          So: 9-11:00 Email: info@propetwine.cz


Vinotéka Propet Wine Hostinné

Již od roku 2006 můžete najít v naší vinotéce průřez kvalitními víny z Moravy a dalších oblíbených vinařských oblastí z celého světa. Od začátku se zaměřujeme na menší moravské vinaře, u kterých lze najít skvělou kvalitu za přijatelnou cenu. K těmto vinařstvím patří Vinařství Bučkovi ze Sudoměřic, vinařství Vinopa z Rakvic a Šlechtitelská stanice Ampelos ze Znojma. Tato vinařství produkují kvalitní přívlastková vína, mezi kterými nechybí nejoblíbenější odrůda – Pálava, bezkonkurenční jsou pak jejich vína růžová. U těchto vinařství je přívlastek „pozdní sběr“ nebo „výběr z hroznů“ běžný a odráží zejména kvalitu hroznů, ze kterých jsou vína vyráběna. Tuto nabídku doplňují jakostní a zemská vína větších výrobců, kde je zaručena stálá a dobrá kvalita za velmi přijatelnou cenu. Za zmínku určitě stojí vinařství Baloun z Velkých Pavlovic, jejich vína jsou základem naší široké nabídky v této kategorii. Pro běžnou spotřebu, zahradní párty nebo třeba grilování s přáteli jsou oblíbená vína sudová/stáčená. I zde nabízíme ověřenou kvalitu za přijatelnou cenu. 

Stále větší oblibu mají vína Francouzská. My jsme si oblíbili vína z oblasti Bordeaux, která je známá především skvělými červenými víny z odrůd Cabernet Sauvignon a Merlot. Mezi dynamicky rostoucí oblasti patří celý jih Francie, zejména pak Languedoc-Rousillion. Odtud pochází plná červená vína a zejména výrazná vína bílá, důležitým faktorem je i vemi přijatelná cena srovnatelná s víny moravskými. 

Nelze samozřejmě opominout oblasti jako Champagne, Burgundsko, údolí Loiry nebo Rhony a Alsasko, ale díky omezeným prostorům máme tato vína v nabídce jen příležitostně.

Máme pro vás vybraná i vína typická pro další oblasti. Rádi vám nabídneme portugalské Portské, z Italie u nás najdete vína Toskánská nebo různé varianty šumivých vín od Martini, která doplňují jejich kořeněná dezertní vína. Z nového světa pak máme bezkonkurenční australský Shiraz, z Chile pochází skvělé Carmenere, Mablec a hlavně mé oblíbené Chardonnay.

V dalšímu sortimentu naší vinotéky naleznete mimo jiné ovocné pálenky (Slivovice, Hruškovice, Williamska či Meruňkovice), skotskou Whisky, irskou Whiskey, mexickou Tequilu a samozřejmě pálenku z vína, kterou je koňak a brandy.  Pro milovníky voňavého kouře máme humidor s ručně balenými vlhkými doutníky z Dominikánské republiky zastoupené značkou Vegafina.

Lahev je třeba něčím otevřít, dárek do něčeho hezkého zabalit a víno pít z pěkné sklenky. V doplňkovém sortimentu najdete různé druhy otvíráků, stojanů, krabiček a taštiček, sklenice na víno bílé i červené, na sekt i na pálenku. U nás si vybere každý.

Kontakt

E-mail : propetwine@seznam.cz
tel.: +420 724 937 711

Kde nás najdete

Ladislava Procházková
ulice E. Votočka
543 71 Hostinné

 

Máte nějaké dotazy?
Rádi Vám odpovíme!